KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14481017

nr 1448 1017

Wilhelm von Gegerfelt

(1844-1920), Sverige

Oljemålning, Sydländsk innergård. Signerad, intyg a tergo. Olja på duk, 38x57, yttermått inklusive ram: 53x73 cm

Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 14 februari 2022
kl 19:10:58

14/2 18:15:49 1      Vinnande bud

Wilhelm von Gegerfelt

Läs mer om Wilhelm von Gegerfelt